Vybavení na geovýpravu...

Geologické vycházky ("geovycházky, geovýpravy") jsou určeny pro kohokoliv, kdo je schopen turistické (1) chůze i v terénu, tj. mimo běžné cesty. Budeme se převážně pohybovat v okolí Aše a případně na místa zahájení (či z míst ukončení) dopravovat místní dopravou (autobus, vlak). Za děti odpovídají rodiče! Navštěvované lokality jsou svým způsobem jedinečné, budeme si je podrobně prohlížet a v žádném případě je nebudeme devastovat či ničit!

obrázek - možné vybavení na geovýpravu 01

Na cestu budete potřebovat čerstvou vodu na čaj + šálek či malý hrnek a oblíbený čaj (vařič a konvičku má na starosti pořadatel). Pokud si budete cestou sbírat přírodniny (tj. kameny apod.), vybavte se sáčky a novinami na zabalení vzorků. Bude se vám hodit i lehký batoh, obyčejné (střední) kladivo, lupa, tužka, fotoaparát / nabitý mobil a tvrdší papír na poznámky... Samozřejmostí je vhodné (ideálně turistické) oblečení. Zejména dobré boty a více vrstev svršků, může se hodit i deštník (vycházky se konají za každého počasí)! POZOR! Nikdo nesmí zapomenout svačinu (včetně pití) pro sebe a pro organizátora :-)! POHOV!

obrázek - možné vybavení na geovýpravu 02

Hlubší teoretické podklady k vycházkám najde na stránkách věnujících se geologii a věcem souvisejícím - www.GeologieAsska.cz!
Základní poznatky můžete získávat průběžně na Ašských čajových pohodách, kde je vždy přítomna nějaká ašská hornina či minerál s vysvětlením jejich místa v ašské neživé přírodě.

(1) chůze běžné avšak svižné
(2) x